0

Vlastníte auto? Ak áno, tak od tejto chvíle zbystrite pozornosť. Naši zákonodarci si asi myslia, že ak sa vám náhodou stane dopravná nehoda, tak nebudete mať problém si kúpiť ďalšie auto. Vychádza mi to z plánovaných zmien, ktoré štát pripravuje a ktoré sa pravdepodobne do platnosti dostanú už čoskoro. 

Na príklade z praxe si povieme čo momentálne platí. Predstavte si, že vlastníte bežné auto strednej triedy (napríklad Volkswagen Golf V - momentálna trhová hodnota cca 6000€). Čírou náhodou sa vám stane autonehoda (pri dnešnej hustote dopravy nie nereálna situácia). Pri autonehode vám vystrelia airbagy, pokrčíte napríklad dvoje dverí, predný nárazník, rozbijete svetlo. Pri troške šikovnosti a lepších kontaktoch zbehnete za niekým kto vám dané poškodenie nacení na dajme tomu 1000€ a dáte si to poisťovňou vyplatiť ,,rozpočtom". Poisťovňa auto nacení na určitú sumu, z ktorej pokryjete náklady na opravu relatívne v pohode. Čo sa zmení novelou zákona?

Naši zákonodarci do zákona vsunuli vetu: ,,po dopravnej nehode alebo škodovej udalosti, ktorá mala vplyv na hlavné bezpečnostné prvky vozidla, ako sú zavesenie kolies, deformačné zóny, systémy airbagov, riadenie alebo brzdy, podrobiť odstráneniu vzniknutých chýb v certifikovanom mieste opravy a následne bez vyzvania na vlastné náklady podrobiť vozidlo technickej kontrole pravidelnej mimo ustanovených lehôt ".  Čo sa vlastne mení touto vetičkou? Mení sa to, že veci, ktoré by ste si "kdesi zabezpečili", si po novom budete musieť zabezpečiť na autorizovanom mieste. Suma sumárum, za diely a prácu zaplatíte v niektorých prípadoch viac ako je trhová cena vozidla, poisťovňa vám vyplatí určitú almužnu a vám ostanú oči pre plač.  

V konečnom dôsledku je toto opäť ďalší zákon, ktorý ľudom vôbec nepomôže. A prečo? Pretože nie každý "garážmajster" si bude môcť dovoliť drahú akreditáciu na autorizovaný servis a účastníci autonehôd budú musieť zo svojich peňaženiek vyťahovať opäť viac peňazí. 


  Rady a návody

Súvisiace produkty

MTEC H7 Diamond White

MTEC H7 Diamond White

Halogénové žiarovky série Diamond White v sebe zahŕňajú všetko, čo by v sebe mali obsahova..

22,90€

MTEC D1S GE kapsule 4500k

MTEC D1S GE kapsule 4500k

Séria xenónových výbojok MTEC tvorí špičku svietenia v automobilovom priemysle. Xenónové výbojky sú ..

79,00€ 108,00€

Apple Silicone Case iPhone 7/8 Black

Apple Silicone Case iPhone 7/8 Black

Prémiové silikónové púzdro, vnútro obalu tvorí mäkká výstelka z mikrovlákna. Veľmi kvalitné spracova..

29,99€ 37,99€