0

Často kladené otázky

MTEC je japonská značka spoločnosti MARUTA. Tá pôsobí na trhu od roku 1988 a špecializuje sa na vývoj, konštrukciu a výrobu profesionálnych automobilových dielov. Aby výrobky značky MTEC mohli ľudia využívať s hrdosťou a dôverou, zaväzuje sa spoločnosť vyrábať výrobky najvyššej kvality. Ich výrobky sa na východe sveta montujú aj do prvovýroby v automobilom priemysle. Nezaoberajú sa len svietidlami, ale aj doplnkami (napr. športové stierače, podvozkové časti). Od roku 2018 na MTEC výrobkoch môžeme nájsť aj označenie MARUTA.
Laicky povedané, kvalitnú žiarovku spoznáte, ak si váš automobil postavíte pred obyčajnú bielu stenu a všimnete si hornú siluetu svetla. Má pravidelné tvary, na dvoch miestach je stupňovaná ako keby do ,,striešky". Svetlo je usmerňované mierne do pravej strany. Je to tak urobené preto, aby ste neoslňovali protiidúcich vodičov a aby ste lepšie videli na prípadných chodcov idúcich po vašej pravej strane.
Áno. Aby mohli MTEC žiarovky svietiť takými krásnymi, sýtymi farbami, je potrebné aby pracovali vo vyšších teplotách, na ktoré sú kvalitné MTEC žiarovky konštrukčne stavané. Mierne nahrievanie nemá vplyv na akékoľvek poškodenie svetlometov automobilu.
Áno, homologizáciu majú autožiarovky série Ultra Booster +150%, Diamond White a Super White. Autožiarovky série Golden Style a Cosmos Blue White nie sú homologizované. Nestretli sme sa však s akýmkoľvek problémom pri bežnej premávke. Neudelenie homologizácie je záležitosť príliš bielej a príliš žltej farby.
Biele svetlo znamená, že vaše oko nie je namáhané a neunavujete ho tak, ako pri klasickom žltom svetle. Svoje výhody má v normálnom počasí. Pri zhoršenej viditeľnosti, hlavne za mokra platí, čim belšie svetlo, tým horšia viditeľnosť. Je to moderná farba, ktorá je skvelým doplnok k LED osvetleniu automobilu. Horšiu viditeľnosť bieleho svetla v zlom počasí má na svedomí hlavne iný lom bieleho svetla oproti lomu žltého svetla. Pri žltom svetle platí, čím je žltšie, tým viac vidíte, no zároveň aj viac unavujete svoje oči. Svoje využitie má hlavne v hmlových svetlometoch, nakoľko veľmi dobre podlezie vytvorenú hmlu a ostrá farba previdní všetko čo potrebujete vidieť v takom počasí.
Každý máme svoje preferencie a toto je na rozhodnutí každého z nás. Najpredávanejšie sú Super White žiarovky. Sú homologizované, majú príjemnú bielu farbu, neunavujú oči, super svietia a majú primeranú cenu. Ak sa chce človek zamerať na viditeľnosť a nevadí mu zltšia farba svetla, jeho voľbou bude buď séria halogénových žiaroviek Ultra Booster +150% alebo Diamond White . Ak však hľadáte niečo k doplneniu xenónovej výbojky, prípadne k LED svetlám, mnoho ľudí siaha po Cosmos Blue White žiarovkách, ktoré majú až 7000k. Golden Style žiarovky si vyberiete, ak zháňate ostrú žltú farbu a chcete viditeľnosť za každého možného počasia. Ich farebnosť sa pohybuje na úrovni približne 3000k.
Prax ukázala, že priemerná životnosť halogénových žiaroviek MTEC je zhruba 20 - 40 000 kilometrov. Sú samozrejme sady, ktoré najazdia aj viac, ale aj menej kilometrov. Veľký vplyv na životnosť halogénových žiaroviek má samotná inštalácia žiaroviek. Stačí jediný malý dotyk prstu so žiarovkou a jej životnosť sa dramaticky zníži. Preto je potrebné dôkladne si naštudovať manuál automobilu (pri inštalácií sa odporúča používanie gumených rukavíc), konkrétne výmenu žiaroviek, poprípade nechať inštaláciu žiaroviek na autorizovaný alebo neautorizovaný servis. Vyhnete sa tým zbytočným komplikáciám. Vplyv na životnosť má aj samotné jazdenie, platí priama úmera, čím agresívnejšia jazda po nerovnostiach, tým rýchlejšie opotrebenie.
Záruka sa nevzťahuje na bežné vypálenie žiarovky, nakoľko zdrojom svetla vláknových žiaroviek je tepelne rozpálené kovové vlákno ktorým prechádza elektrický prúd. Dôvodom vypálenia žiarovky je prirodzené odparovanie kovového vlákna. Z tohto dôvodu je možné žiarovku pokladať za spotrebný materiál s obmedzenou životnosťou. Záruku teda nie je možné uplatniť na bežné opotrebenie veci. K vypáleniu žiarovky prispieva viacero vonkajších faktorov ako napr. časté vypínanie a zapínanie svetlometov, nárazy od cestnej komunikácie, zmeny hodnôt napätia automobilu, neodborná montáž, atď.
V našom internetovom obchode je dole v sekcii zákaznícky servis kolónka ,,Reklamácie", kde sa po kliknutí otvorí reklamačný protokol. Reklamačný protokol je potrebné vypísať a spolu s kópiou dokladu o kúpe (faktúra) a s reklamovaným tovarom je ho potrebné zaslať podľa sekcie ,,5" v obchodných podmienkach. Odporúčame si predtým prečítať obchodné podmienky, či vôbec spĺňate záručné podmienky. Dobierky nepreberáme. Na záver podotýkame, že ku každej prípadnej reklamácií pristupujeme individuálne, aby nebolo nikomu ukrivdené.
Pretože tuk, ktorý máme na prstoch zanechá stopu na skle a tým sa drasticky zníži životnosť žiaroviek (zapríčinené spôsobom reakcie na rôzne látky). Ak ste sa ho dotkli, odporúča sa použitie čistej handričky na báze alkoholu a utretie miesta dotyku. Zanedbanie inštalácie zapríčiní drastické skrátenie životnosti žiaroviek.
Žiaľ nemáme kamennú predajňu. Prevádzkujeme len internetový obchod. Osobné stretnutie je však po predchádzajúcej dohode mailom, správou alebo telefonicky možné. Taktiež je možný osobný odber na prevádzke Autodiely / Autobatérie Žilina, na adrese Na stanicu 9, 010 09 Žilina - Bytčica.
Na začiatku bolo našou víziou špecializovať sa len na jednu značku, avšak postupom času sme do nášho internetového obchodu pridali aj iné prémiové produkty v segmente autoosvetlenia, autodoplnkov a rôzneho príslušenstva.
Pôsobíme len na Slovensku, avšak naše produkty si vedia objednávať aj ľudia nachádzajúci sa v Českej republike.
Za xenónové výbojky MTEC hovoria samotné parametre výbojok. Životnosť je predpokladaná na skvelých 3000 - 3500 hodín. Dosahujú až 3650 lumenovú svietivosť, čo patrí k špičke svietenia. Sú vyrábané z kremičitého brúseného skla neobsahujúceho ortuť. V prípade príplatkových GE horákov si môžete byť istý sýtejšou farbou a silnejším svetlom ako majú klasické továrenské OEM horáky, ktoré samé o sebe už v základe vynikajú vysokou svietivosťou a sýtosťou farieb.
Reklamovanosť je takmer nulová. To sa však týka výbojok, ktoré sú inštalované odbornou manipuláciou.
Xenónová výbojka končí svoju životnosť pri fialovení jej farby svetla. Fialová farba ma veľmi nízku úroveň svietivosti preto odporúčame zakúpiť novú sadu xenónových výbojok, hlavne kvôli vašej bezpečnosti. Pri vysvietenej výbojke je svetelný lúč kratší a menej sýty a všetky prípadné prekážky zbadáte neskôr.
Ak potrebujete žiarovky do každého počasia, na každodenné jazdenie, vašou voľbou bude séria halogénových žiaroviek Ultra Booster +150% alebo Diamond White. Skvelá životnosť pri super parametroch svietivosti je ideálny pomer ceny a výkonu. Rozdiel medzi Ultra Booster +150% a Diamond White je v o čosi lepšej životnosti Diamond White série, avšak séria Ultra Booster +150% má ešte vyšší výkon svietivosti. Ak viete, čo očakávať od bieleho svetla a potrebujete alebo chcete žiarovky s bielym svetlom na každodenné jazdenie, vašou voľbou bude séria Super White žiaroviek. Vyznačujú sa peknou bielou xenónovou farbou. Nie sú však určené na každodenné jazdenie pre každého. Biele svetlo má svoje limity na čiernom mokrom asfalte, počas stmievania, šera a podobných vonkajších podmienkach. Svietivosti série Super White žiaroviek vedia uškodiť aj zle navrhnuté svetlá automobilu. Ak potrebujete doplniť xenónové alebo LED svetlomety alebo hľadáte niečo bielomodrastej farby, vašou voľbou bude séria žiaroviek Cosmos Blue White. Bezkonkurenčne najbelšie žiarovky trhu. Na bežne jazdenie ich však veľmi neodporúčame. Sú dobre ako doplnok k nejakému ďalšiemu svieteniu, ideálne ku xenónom alebo LED svieteniu. Často krát našim zákazníkom odporúčame aj kombinácie sérií žiaroviek. Napríklad tlmené Ultra Booster +150% alebo Diamond White a diaľkové Super White, alebo tlmené Super White a diaľkové Cosmos Blue White a pod.
MTEC / MARUTA mini halogénové žiarovky majú výhodu hlavne pre vozidlá, ktoré majú dosť prísnu kontrolu vypálených žiaroviek pri používaní LED žiaroviek (nevypisujú chybu vypálených žiaroviek). Jedná sa hlavne o značky Audi, Volkswagen, Škoda, Mercedes, Opel. Platí priama úmera, čím novší ročník vozidla, tým precíznejšia presnejšia kontrola vypálených žiaroviek. MTEC / MARUTA mini halogénové žiarovky majú výhodu vo farbenom modrom skle, plnenej žiarovke xenónovým plynom, takže ich farba je belšia/biela ako farba klasických mini halogénových žiaroviek. MTEC mini halogénové žiarovky pôsobia decentnejšie, čo je napríklad pri osvetlení evidenčného čísla pre niektorých zákazníkov veľkou výhodou.
Pracujeme s najkvalitnejšími LED čipmi na trhu. Platí priama úmera, čím vyššia cena, tým kvalitnejší LED čip. Odporúčame LED čipy od spoločnosti CREE® a CSP LED čipy. Dobré skúsenosti máme aj s LED čipmi generácie SMD, konkrétne 3030 SMD. Ostatné LED čipy v praxi vydržia menej.