0

Často kladené otázky

MTEC je japonská značka spoločnosti MARUTA. Tá pôsobí na trhu od roku 1988 a špecializuje sa na vývoj, konštrukciu a výrobu profesionálnych automobilových dielov. Aby výrobky značky MTEC mohli ľudia využívať s hrdosťou a dôverou, zaväzuje sa spoločnosť vyrábať výrobky najvyššej kvality. Ich výrobky sa na východe sveta montujú aj do prvovýroby v automobilom priemysle. Nezaoberajú sa len svietidlami, ale aj doplnkami (napr. športové stierače, podvozkové časti).
Laicky povedané, kvalitnú žiarovku spoznáte, ak si váš automobil postavíte pred obyčajnú bielu stenu a všimnete si hornú siluetu svetla. Má pravidelné tvary, na dvoch miestach je stupňovaná ako keby do ,,striešky". Svetlo je usmerňované mierne do pravej strany. Je to tak urobené preto, aby ste neoslňovali protiidúcich vodičov a aby ste lepšie videli na prípadných chodcov idúcich po vašej pravej strane.
Áno. Aby mohli MTEC žiarovky svietiť takými krásnymi, sýtymi farbami, je potrebné aby pracovali vo vyšších teplotách, na ktoré sú kvalitné MTEC žiarovky konštrukčne stavané. Mierne nahrievanie nemá vplyv na akékoľvek poškodenie svetlometov automobilu.
Áno, homologizáciu majú žiarovky Super White a Diamond White. Žiarovky Cosmos Blue White a Golden Style nie sú homologizované. Nestretli sme sa však s akýmkoľvek problémom pri bežnej premávke. Neudelenie homologizácie je záležitosť príliš bielej a príliš žltej farby.
Biele svetlo znamená, že vaše oko nie je namáhané a neunavujete ho tak, ako pri klasickom žltom svetle. Svoje výhody má v normálnom počasí. Pri zhoršenej viditeľnosti, hlavne za mokra platí, čim belšie svetlo, tým horšia viditeľnosť. Je to moderná farba, ktorá je skvelým doplnok k LED osvetleniu automobilu. Horšiu viditeľnosť bieleho svetla v zlom počasí má na svedomí hlavne iný lom bieleho svetla oproti lomu žltého svetla. Pri žltom svetle platí, čím je žltšie, tým viac vidíte, no zároveň aj viac unavujete svoje oči. Svoje využitie má hlavne v hmlových svetlometoch, nakoľko veľmi dobre podlezie vytvorenú hmlu a ostrá farba previdní všetko čo potrebujete vidieť v takom počasí.
Každý máme svoje preferencie a toto je na rozhodnutí každého z nás. Najpredávanejšie sú Super White žiarovky. Sú homologizované, majú príjemnú chladnú bielu farbu, neunavujú oči, super svietia a majú primeranú cenu. Ak sa chce človek zamerať na viditeľnosť a nevadí mu farba svetla, jeho voľbou bude Diamond White séria halogénových žiaroviek. Ak však hľadáte niečo k doplneniu xenónovej výbojky, mnoho ľudí siaha po Cosmos Blue White žiarovkách, ktoré majú až 4750K. Golden Style žiarovky si vyberiete, ak zháňate ostrú žltú farbu a chcete viditeľnosť za každého možného počasia.
Prax ukázala, že priemerná životnosť halogénových žiaroviek MTEC je zhruba 15 - 25 000 kilometrov. Sú samozrejme sady, ktoré najazdia aj viac, ale aj menej kilometrov. Veľký vplyv na životnosť halogénových žiaroviek má samotná inštalácia žiaroviek. Stačí jediný malý dotyk prstu so žiarovkou a jej životnosť sa dramaticky zníži. Preto je potrebné dôkladne si naštudovať manuál automobilu (pri inštalácií sa odporúča používanie gumenných rukavíc), konkrétne výmenu žiaroviek, poprípade nechať inštaláciu žiaroviek na autorizovaný alebo neautorizovaný servis. Vyhnete sa tým zbytočným komplikáciám. Vplyv na životnosť má aj samotné jazdenie, platí priama úmera, čím agresívnejšia jazda po nerovnostiach, tým rýchlejšie opotrebenie.
Záruka sa nevzťahuje na bežné vypálenie žiarovky, nakoľko zdrojom svetla vláknových žiaroviek je tepelne rozpálené kovové vlákno ktorým prechádza elektrický prúd. Dôvodom vypálenia žiarovky je prirodzené odparovanie kovového vlákna. Z tohto dôvodu je možné žiarovku pokladať za spotrebný materiál s obmedzenou životnosťou. Záruku teda nie je možné uplatniť na bežné opotrebenie veci. K vypáleniu žiarovky prispieva viacero vonkajších faktorov ako napr. časté vypínanie a zapínanie svetlometov, nárazy od cestnej komunikácie, zmeny hodnôt napätia automobilu, neodborná montáž, atď.
V našom internetovom obchode je dole v sekcii zákaznícky servis kolónka ,,Reklamácie", kde sa po kliknutí otvorí reklamačný protokol. Reklamačný protokol je potrebné vypísať a spolu s kópiou dokladu o kúpe (faktúra) a s reklamovaným tovarom je ho potrebné zaslať podľa sekcie ,,5" v obchodných podmienkach. Odporúčame si predtým prečítať obchodné podmienky, či vôbec spĺňate záručné podmienky. Dobierky nepreberáme. Na záver podotýkame, že ku každej prípadnej reklamácií pristupujeme individuálne, aby nebolo nikomu ukrivdené.
Pretože tuk, ktorý máme na prstoch zanechá stopu na skle a tým sa drasticky zníži životnosť žiaroviek (zapríčinené spôsobom reakcie na rôzne látky). Ak ste sa ho dotkli, odporúča sa použitie čistej handričky na báze alkoholu a utretie miesta dotyku. Zanedbanie inštalácie zapríčiní drastické skrátenie životnosti žiaroviek.
Žiaľ nemáme kamennú predajňu. Prevádzkujeme len internetový obchod. Osobné stretnutie je však po predchádzajúcej dohode mailom, správou alebo telefonicky možné. Taktiež je možný osobný odber na prevádzke Autodiely / Autobatérie Žilina, na adrese Na stanicu 9, 010 09 Žilina - Bytčica.
Na začiatku bolo našou víziou špecializovať sa len na jednu značku, avšak postupom času sme do nášho internetového obchodu pridali aj iné prémiové produkty v segmente autoosvetlenia, autodoplnkov a rôzneho príslušenstva.
Pôsobíme len na Slovensku, avšak naše produkty si vedia objednávať aj ľudia nachádzajúci sa v Českej republike.
Za xenónové výbojky MTEC hovoria samotné parametre výbojok. Životnosť je predpokladaná na skvelých 3000 - 3500 hodín. Dosahujú až 3650 lumenovú svietivosť, čo patrí k špičke svietenia. Sú vyrábané z kremičitého brúseného skla neobsahujúceho ortuť. V prípade príplatkových GE horákov si môžete byť istý sýtejšou farbou a silnejším svetlom ako majú klasické továrenské OEM horáky, ktoré samé o sebe už v základe vynikajú vysokou svietivosťou a sýtosťou farieb.
Reklamovanosť je takmer nulová. To sa však týka výbojok, ktoré sú inštalované odbornou manipuláciou.
Xenónová výbojka končí svoju životnosť pri fialovení jej farby svetla. Fialová farba ma veľmi nízku úroveň svietivosti preto odporúčame zakúpiť novú sadu xenónových výbojok, hlavne kvôli vašej bezpečnosti. Pri vysvietenej výbojke je svetelný lúč kratší a menej sýty a všetky prípadné prekážky zbadáte neskôr.
Ak potrebujete žiarovky do každého počasia, na každodenné jazdenie, vašou voľbou bude séria halogénoých žiaroviek Diamond White. Skvelá životnosť pri super parametroch svietivosti je ideálny pomer ceny a výkonu. Ak viete, čo očakávať od bieleho svetla a potrebujete alebo chcete žiarovky s bielym svetlom na každodenné jazdenie, vašou voľbou bude séria Super White žiaroviek. Vyznačujú sa peknou bielou OEM xenónovou farbou. Nie sú však určené na každodenné jazdenie pre každého. Biele svetlo má svoje limity na čiernom mokrom asfalte, počas stmievania, šera a podobných vonkajších podmienkach. Svietivosti série Super White žiaroviek vedia uškodiť aj zle navrhnuté svetlá automobilu. Ak potrebujete doplniť xenónové svetlomety alebo hľadáte niečo bielomodrastej farby, vašou voľbou bude séria žiaroviek Cosmos Blue White. Bezkonkurenčne najbelšie žiarovky trhu. Na bežne jazdenie však veľmi neodporúčame. Sú dobre ako doplnok k nejakému ďalšiemu svieteniu, ideálne LED osvetleniu alebo xenónom. Často krát našim zákazníkom odporúčame aj kombinácie sérií žiaroviek, napríklad tlmené Diamond White a diaľkové Super White.